Обов’язок прокинутися дуже рано, десятки пасажирів у задушливій маршрутці, холод чи шалена спека надворі, тисячі думок у голові… Одним словом – напруження, яке можна перечисляти багатьма прикладами, і кожному з нас вони чудово відомі. Фізична й моральна втома не є чимось екстраординарним, проте що допомагає її долати – знає не кожен. Сьогодні ми розповімо про властивості звичайних танців. Гадаєте, рухливістю втому не здолаєш? Гайда розбиратися в темі разом!
Танці – чудовий спосіб натренувати свою витримку. Зараз втомитися стало набагато легше, ніж, приміром, сто років тому. Буває, ми просто можемо приїхати на роботу та вже не мати сил, адже звикаємо до розумового навантаження. Якщо я спитаю, що легше: прочитати кільканадцять сторінок чи пробігти кілометр, то, б’юся об заклад, більшість обере перший варіант. Ми змалку виробляємо звичку вирішувати задачки з математики, а не пограти в рухливу гру, адже за це оцінки не дочекаєшся. Тож коли стаємо вже дорослими, то щось фізичне починає звучати дуже страшно. Тут і є спасінням танці! Будь-які, головне, щоб ви розвивалися фізично й ставали більш витривалими в інших сферах життя.
Якщо ви думали, що пластичність – це не про вас, то дуже помилялися! Танці здатні зробити гнучкою людину будь-якого віку. Та й якщо ви початківець, який до того ніколи не рухався під музику, це надзвичайно легко виправити. Потрібно лише кілька місяців регулярних тренувань, і з дзеркала на вас буде дивитися пластична, граціозна та впевнена в собі та своїх рухах людина.
А ще це нагода “перезарядитися” та отримати нову порцію потрібної енергії. Попри потребу докласти немало зусиль танці дивним чином поповнюють наші резерви, так що про втому можна з легкістю забути. Звісно, часом від активних рухів у вас болітимуть м’язи, але від приємної втоми, а не напруженого й складного робочого дня. І піднятий настрій вам точно забезпечений!
У сучасному світі швидкоплинних “картинок” танці допомагають зберегти пам’ять. Мабуть, ви помічали таку цікаву річ: старші люди схильні читати кожну новину, яка є у їхній стрічці Фейсбуку, їхні діти гортають дописи через один-два, відкидаючи нецікаве, а от внуки перших (себто теперішні підлітки) серед десятків новин відшукають хіба що одну цікаву, машинально скролячи свій профіль. Британський автор та історик Бен Макінтайр у своїй книзі «Інтернет убиває розповідь» зазначає: «Наше захоплення історіями інших людей є великим, але не найбільшим за всю історію. Цього року (прим. – 2009 року) я належу до журі Премії Коста в жанрі біографій. Неймовірна кількість біографічних творів свідчить про наш апетит до розповіді. Прочитання історій декількох десятків життів, однієї за одною, було захопливим, але й незвичним і виснажливим завданням. Як чимало інших людей, я звик абсорбувати життя у формі кавалків формату «Вікіпедії»».
Тобто ми так сильно звикаємо до миттєвого запам’ятовування, що дуже швидко забуваємо те, що було щойно, адже наш мозок відразу обробляє наступну і головне коротку інформацію. Проте танці допоможуть краще зосереджуватися на чомусь одному і не переходити відразу до «наступного шматочка», не запам’ятавши першого.
Ось що розповідає Венгриновська Соломія, яка, ніколи не займаючись танцями, вирішила спробувати це чотири місяці тому:
«Я почала ходити на танці, щоб відчувати себе більш розкутою, жіночною, не соромитися своїх рухів. Танці дають мені певну свободу, я забуваю про проблеми навколо, про те, що на мене чекають якісь обов’язки, а просто насолоджуюсь. Набагато складніше насолоджуватися собою, коли танцювати не вмієш. Я вже помітила, як стала вільнішою у всіх своїх проявах – як фізичних, так і психологічних. Танці роблять мене впевненішою в собі, надихають і виробляють гормони щастя».
Також у танцювальних групах зазвичай є інші люди, які відчувають те саме, що й ви, тож це свого роду коло однодумців, які допоможуть відчувати себе впевненіше. Ви будете вдосконалюватися разом, а невеличка конкуренція тільки розпалить ваш внутрішній вогонь і прагнення до розвитку.
Окрім того, це прекрасна можливість довести собі, що ви можете все. Боїтеся, що танцювати надто складно? Маєте страх рухатися поряд з іншими людьми? Не вірите, що танці щось змінять у вашому житті? Годі так думати! Спочатку, безумовно, буде складно, однак з часом (до речі, зовсім незабаром) ви зрозумієте, що у вас починає виходити. Особливо, коли поряд тренер, який підтримає.
“Боріться з лінню! Перестаньте себе жаліти! Всі ми любимо співчувати собі, повторюючи слова “почну з понеділка”. Але коли настає той понеділок, як завжди, нічого не відбувається. У групі у вас є неймовірна підтримка від тренера, який завжди намагається допомогти не залишати розпочату справу!”, – зазначають у танцювальній студії Lviv all stars.
Танці надихають, об’єднують, додають сил, енергії та, без сумніву, змінюють вашу втомлюючу рутину та життя на краще! Не бійтеся розпочати, та й хіба ви втратите щось, якщо лишень спробуєте?