Афірмації як інструмент досягнення цілей

Уявіть, що ваше найзаповітніше бажання здійснилося (не спішіть читати далі, подумайте тут про своє бажання) , а ваша найбільша ціль – досягнута (згадайте свою ціль). Уявили? Чи, можливо, у вас немає часу на уяву? Якщо не маєте часу і ви скептично ставитесь до інструментів та технік, які вас змінюють у кращу версію себе, тоді інструмент, описаний далі, 100% не працюватиме у вас. Я не буду переконувати скептиків. Краще перейдіть до іншої статті іншого автора. Ця стаття вам не потрібна зараз…

Якщо ж ви вирішили продовжити, тоді я скажу вам, що у мене є інструмент, який допоможе здійснити ваше бажання і досягнути вашої цілі. Не тільки в уяві, але й наяву. Інструмент, який не є таємницею, але, за умови правильного використання, стає цінністю. Інструмент, який хоче від вас тільки того, що ви самі хочете від себе і для себе. Не більше і не менше. Інструмент, який віддзеркалює вашу душу. Інструмент, який має попит у практиці знаменитостей, коучів, психологів, філософів, письменників по цілому світу.

Цей інструмент називається а ф і р м а ц і я.

Що це таке?

Афірмація – це промовлене та прописане позитивне речення з установками того, що людина хоче від життя. Воно закріплюється у підсвідомості, сприяючи поліпшенню її психоемоційного фону.

Як це працює?

Насправді людина використовує афірмації в буденному житті дуже часто. Але не усвідомлює, що це таке і як воно працює. Не надає значення сказаному. В цьому і є помилка. Наприклад, кожен із нас у критичній ситуації чи ситуації, яка для нас стала негативно забарвленою, проговорював комусь чи про себе слова: «Все буде добре».

Маючи на увазі під словом «ВСЕ» не все-все на світі, а все у конкретній ситуації. Підсвідомо ми це знаємо, тому повторюємо «Все буде добре» у певний момент. Що ж трапляється зазвичай? Коли негативний емоційний фон зменшується, ситуація налагоджується і, справді, все стає добре. Ми навіть уявити не могли, що події склалися саме так завдяки звичайним словам, промовленими цілеспрямовано. А як казав Емерсон: «Ми стаємо тим, про що думаємо протягом цілого дня».

Щоб використовувати афірмації для будь-якої сфери життя і щоб установки спрацювали, необхідно знати правила:

  1. Фраза має бути сформульована від першої особи («Я», «Мені», «Мене»).
  2. Формувати речення у теперішньому часі. / Коли прописуєте або промовляєте фразу, то уявляйте, що це вже трапилось.
  3. Фраза має бути чіткою і короткою. / Підсвідомість не зможе запам’ятати довгий текст і тим більше реалізувати його для вас. Додайте конкретики. Туманна афірмація: «Я схудла»  Конкретна: «Я схудла на 5 кг і тепер моя вага 50 кг».
  4. Виключити з речень частку «НЕ». / Замість фрази «Я не хочу працювати в цій (вказуєте назву) компанії» записуєте: «Я радо прийму пропозицію про нову роботу від … (вказуєте назву компанії)».
  5. Вірити у те, що пишете. / Якщо речення «Я щаслива» є таким, що викликає у вас сум, злість, розчарування, тоді почніть з простішого речення, яке вас віддзеркалить. Наприклад: «Я відкрита для нових позитивних відчуттів та емоцій».
  6. Афірмації повинні стосуватися тільки вас і ваших стосунків з навколишнім світом, людьми, природою, роботою. / Не пишіть афірмації для когось: «Моя мама ніжна та чуттєва жінка», а пишіть для себе: «Я ціную і поважаю свою маму».
  7. Не прагніть в одне речення вкласти всі бажання і потреби. Працюйте по черзі із кожною сферою життя: здоров’ям, збільшенням власного прибутку, новими рисами характеру.
  8. Промовляйте і прописуйте афірмації кожного дня. / Виділіть для себе 5-10 хв, щоб прописати афірмації і промовити їх.
  9. Не записуйте більше 3-6 афірмацій щоденно. / Не намагайтесь осягнути все і зразу, тому що може відбутись розконценрація.*
*Розконцентрація – це втрата концентрації над поданими твердженнями та установками.

Коли афірмація точно не працюватиме?

У народі кажуть, що краще вчитись на своїх помилках. Але це точно не про помилки в техніці, яка працює на вас, адже, допустивши ряд помилок, ви відтермінуєте досягнення своєї цілі.

Основні помилки, через які афірмація буде неефективна:

  • Якщо ви не записуєте афірмацію (однієї візуалізації та вимови недостатньо, записування підсилює дію).
  • Не вірите в її ефективність (писати і не вірити, що це працює, це все одно, що виграти гроші і ніколи ними не скористатися. Якщо ви прописуєте афірмації, але тільки щоб переконатися, що вони працюють/не працюють, то, на жаль, нічого з цього не вийде. Прописуючи, ви уже маєте вірити, що установки працюють).
  • Записуєте те, чого насправді не хочете (пишете про бажання інших, не свої).
  • Не усвідомлюєте для чого вам афірмація (афірмації – можливість досягнення успіху).
  • Використовуєте у формуванні майбутній час (потрібно використовувати теперішній час. Наприклад «Я скоро знайду хорошу роботу» – це неправильна афірмація. Правильна: «Мені запропонують роботу у Львові з доходом 10 000 грн до кінця цього року» (майбутній час, але з чіткими часовими рамками), або «Мені запропонували роботу у Львові з доходом 10 000 грн» (теперішній час).
  • Використовуєте слова «можу» і «буду» («Я можу полетіти за кордон»; «Я буду щасливою»). Правильно: «Я полечу у Францію до кінця осені 2020року», «Я щаслива».
  • Пропусуєте не речення, а складаєте цілий твір (підсвідомість і так недоступна, а тут вона повинна вивчити і реалізувати твір? Для неї це буде складно, тому неефективно для вас).

Якщо ви написали «Я маю презентабельний вигляд в очах інших людей», а на ділі у вас невипрасуваний одяг і ви давно не приймали душ, то не ускладнюйте: випрасуйте одяг, прийміть душ і гляньте на себе у дзеркало. Можливо, ви і так маєте презентабельний вигляд.

Корисна практика: кожного дня писати правою і лівою руками, почергово (для активації обох півкуль) по 3-6  тверджень протягом двох тижнів, далі робимо на тиждень перерву і наступного тижня повторюємо вправу. Так мине місяць. В кінці місяця проаналізуйте результат.
Також афірмації можуть співіснувати або доповнювати будь-яку іншу техніку чи вправу: арт-терапію, йогу, фітнес-вправи, бізнес-планування і т. ін.

Запам’ятайте: якщо ми чогось хочемо, значить, воно ближче, ніж нам здається.

  • Користуйтесь заготовками або створіть свою афірмацію негайно.
  • Створюйте афірмації кожного дня.
  • Але не робіть їх чарівною паличкою, сидячи на дивані. Афірмації – це ключик до дверей успіху. Але, щоб відчинити ці двері, потрібно піднятись з дивану і дійти до них.

Що почитати на цю тему?

Що подивитись на цю тему?

Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Залишити коментар

Автор статті

Останні статті

Підписуйтесь на нас

“Експеримент” – це найперше ідейний проєкт. І, аби видавати журнал, нам потрібні ресурси: на поліграфію, оплату роботи авторів та технічних працівників.

Тож, якщо вам близькі цінності “Експерименту”, цікава тематика видання і ви би хотіли, щоб журнал продовжував жити, маєте можливість нас фінансово підтримати!

А ми і надалі турбуватимемося про ваш саморозвиток! 🙂

Хочете першими дізнаватися про цікаві новини та статті журналу? - підписуйтесь!

Ми надсилаємо тільки якісний контент, але в разі чого ви завжди зможете відписатися від наших мейлів

Підтримати проєкт!

Завдяки вашій навіть найменшій фінансовій допомозі ми зможемо готувати нові випуски журналу, дякуємо!